dlaczego warto zrobić prawo jazdy?


Prawo jazdy - dla jednych największe marzenie, dla innych niepotrzebna umiejętność.

Osobiście dziwi mnie to, że ktoś nie chce zrobić prawa jazdy, bo np. twierdzi, że ktoś inny będzie ją / jego woził. Dziwi mnie też to, że mężczyźni nie palą się do robienia prawa jazdy, co we współczesnym świecie jest dla mnie wręcz dziwne. 

Mężczyzna i nie ma prawa jazdy? O nie!
Ja rozumiem, że może niemieć samochodu, bo można mieć samochód, a później go nie mieć, kupić, a później zamienić, bądź mieć słaby model aby zmieniać go na coraz lepszy. Ale żeby nie mieć prawa jazdy? Nie możliwe!

Dla mnie nie istnieją mężczyźni, którzy nie mają prawa jazdy. 
A dlaczego? 
Bo sama je mam już 13 lat i nie wyobrażam sobie, abym to ja musiała wozić mężczyzn, bo im nie chce się zainwestować w siebie.

Prawo jazdy to umiejętność, która nawet przy braku samochodu może się przydać w wielu sytuacjach. Można zastąpić innego kierowcę kiedy jedzie się wspólnie długą trasę. Można wspólnie podróżować jednym samochodem i się wymieniać. Można przestawić komuś samochód jak ma problem zaparkować, odholować przyjaciela, a przede wszystkim wsiąść w samochód i pojechać przed siebie nie tłumacząc się nikomu dokąd jedziemy.


Prawo jazdy to wolność. Wolność w każdym tego słowa znaczeniu. Dzięki temu otwiera się w Nas chęć poznawania świata, podróżowania i 'ucieczki'. Ucieczki przed codziennością, stagnacją, problemami.

Do samochodu możemy zapakować zwierzaki, jedną torbę z ubraniami i pojechać przed siebie. Znaleźć miejsce do spania, bez planowania kilka miesięcy wcześniej gdzie zarezerwować nocleg w hotelu. Przeżyć przygodę życia, a raczej - po prostu żyć na pełnych obrotach.

Wiele razy dawni znajomi - którzy nie mieli prawa jazdy - kpili, że ja samochodem podjadę wszędzie. Na imprezy przyjeżdżam samochodem (bo jestem nie pijąca, a raczej nie pije na imprezach, a dla przyjemności tylko w domu i na kameralnych spotkaniach, kiedy wiem, że nie muszę przemierzać kilkudziesięciu kilometrów dla kilku godzin zabawy). Wolę w takich sytuacjach pobawić się świadomie i z przyjemnością wrócić wygodnym samochodem do domu.
Nie muszę znosić zarazków autobusowych, ani podejrzanych osobników, którzy przyglądają się człowiekowi przeszywająco, tylko dlatego, że jadą razem z Nami autobusem. Nie muszę znosić docinek ludzi, którzy walczą o miejsce siedzące, ani wysłuchiwać relacji z życia innych osób, bo ważniejsze jest  moje własne. Mogę z przyjemnością słuchać muzyki, ebooków czy uczyć się języków, śpiewać a nawet jeść i pracować w każdym miejscu do jakiego dojadę i nie być od kogokolwiek zależną. Widzieć jak zmienia się świat, pory roku i aura pogodowa z każdym przejechanym kilometrem.
Mogę być jednego dnia w miejscu oddalonym o setki kilometrów i tego samego dnia wrócić do domu bez konieczności jakichkolwiek przesiadek.
Więc czy prawo jazdy to zbędna umiejętność? Raczej niezbędna!

Kocham jeździć, podróżować, kocham motoryzację. I nigdy tego nie ukrywałam. Jest to moja pasja i drugie życie, bo w samochodzie spędzam ogromną ilość czasu, a w ciągu roku przemierzam mnóstwo kilometrów. Jeździłam ogromną ilością modeli samochodowych, poczynając od maleńkich pojazdów do samochodów kombi, busów i dostawczych. Jeździłam zarówno suvem jak i samochodem sportowym, rozpadającymi się, jak i ekskluzywnymi. Żaden pojazd nie jest dla mnie już teraz wyzwaniem. I mimo, że najbardziej kocham samochody sportowe, to z przyjemnością jeździ mi się również busami.

Zatem jeżeli zastanawiasz się czy zrobić prawo jazdy to - nie ma na co czekać!
A jeżeli masz już prawko to podziel się ile lat już jeździsz i o jakim Ty samochodzie marzysz?

Komentarze

 1. Sprawdzona szkoła jazdy w Krakowie? Polecamy www.albar.krakow.pl!

  OdpowiedzUsuń
 2. O zaletach posiadania prawa jazdy dyskutować można by wiele.. Tymczasem w ubiegłym miesiącu skończyłem 18 lat i niezwłocznie zapisałem się na kurs nauki jazdy w Toruniu http://auto-prawko.pl/kursy/. Placówka ta zatrudnia doskonałych instruktorów i do wszystkich kursantów podchodzi indywidualnie. Z chęcią uczęszczam na zajęcia…

  OdpowiedzUsuń
 3. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza