moja przygoda z Pharmaceris i pierwsze badania trychologiczne


Moje początki z Pharmaceris rozpoczęły się na See Bloggers. Marka Pharmaceris oczywiście była mi wcześniej znana, ale nie sięgnęłam nigdy wcześniej po produkty, bo zawsze sięgałam po te sprawdzone w mniejszym lub większym stopniu.
Moje postanowienie metamorfozy i definitywna zmiana wszystkiego, która miała się przyczynić również do zmiany mojego wyglądu, a przede wszystkim naprawy jakości moich włosów stało się również kluczem do podejmowania decyzji o innych, bardziej fachowych produktach, które może mi pomogą.

Z moimi włosami problemy zaczęły się kiedy byłam w liceum. Pod koniec roku zrobię zestawienie włosów, które miałam kiedyś, w ubiegłym roku i pod koniec tego roku. Sami ocenicie jak się zmieniły na niekorzyść i co udało mi się przez rok czasu z Nimi osiągnąć.
Moje problemy były wynikiem przede wszystkim silnych życiowych stresów i sytuacji, które pojawiały się nagle, z dnia na dzień i były na tyle rujnujące obraz mojego dotychczasowego życia, że cierpiały na tym najbardziej włosy.

Kiedyś, kiedy miałam kręcone, zdrowe, lśniące włosy do pasa, najgorszą decyzją jaką mogłam podjąć w tych stresujących życiowych sytuacjach było jedno - obcięcie ich do ramion. Natrafiłam na tak złą fryzjerkę, która moje piękne kręcone włosy obcięła na sucho jednym cięciem, nie pytając mnie nawet do jakiej długości ma je skrócić. Przepłakałam wtedy moje piękne włosy przez kilka dni i nie mogłam na siebie patrzeć po tym obcięciu.
Włosy jednak odrosły, ale odrastały już bardzo po woli. Wypadały. Kolejne stresy kumulowały ich zły stan.
Aby nieco je ożywić wizualnie, postanowiłam je farbować. Moje pierwsze farbowania były wręcz genialne. Stan włosów wtedy również mi się poprawił. Była to zasługa innej fryzjerki, która jako jedyna potrafiła zrobić i obejść się z kręconymi włosami. Niestety wyjechała za granicę i moje włosy dalej zaczęły podupadać w wyglądzie.
Ciągłe, dalsze stresy wpływały na ich zmienność kolorystyczną i zły stan. Od 3 lat rosną tak wolno, że nikt by nie uwierzył, że podcięłam je raz - minimalnie - i nic nie drgnęły we wzroście od tego czasu.

Dopiero teraz, od kilku miesięcy, wreszcie ich wzrost przybrał na sile i na tą chwilę urosły mi one na 2 cm.Jadąc na See Bloggers zależało mi, aby dowiedzieć się co mogę zrobić, by poprawić ich stan. Przecież kiedyś włosy to był mój znak rozpoznawczy i najlepsza wizytówka mnie - w końcu bycie w nielicznym gronie kręconych (naturalnie kręconych) powoduje, że człowiek się wyróżnia.

Zapisałam się na warsztaty z Pharmaceris i udało mi się skorzystać z możliwości zrobienia badania trychologicznego.
To było moje pierwsze takie badanie w życiu, ale bardzo zależało mi na zobaczeniu co jest z moimi włosami nie tak, że mimo usilnych wieloletnich prób stale wyglądają źle, nie rosną i nie pojawiają się nowe.
Dzięki Pani doktor i Pani farmaceutce, dowiedziałam się wielu ważnych dla mnie kwestii. Dowiedziałam się również, jakie dodatkowe badania wykonać, aby sprawdzić wszystkie przyczyny stanu moich włosów, bo nie zawsze jest to związane tylko ze skórą głowy.

Dzięki warsztatom otrzymałam zestaw do pielęgnacji takich włosów jak moje, m.in. 
1) szampon Pharmaceris - micelarny szampon kojąco - nawilżający dla skóry wrażliwej H-Sensitonin 
2) oczyszczający peeling trychologiczny do skóry głowy z problemem wypadania włosów  łupieżu H-Stimupeel

Oba zaczęłam stosować ok. tygodnia po powrocie z See Bloggers i postanowiłam zrobić sobie kuracje na włosy, właśnie z  otrzymanymi produktami Pharmaceris.
Wczoraj dotarła jeszcze do mnie paczka niespodzianka z preparatem, który Panie przy badaniu mi zasugerowały. Bardzo się ucieszyłam, bo od razu zaczęłam preparat stosować.
Preparat, który otrzymałam to preparat do intensywnej kuracji stymulującej wzrost włosów H-Stimuforten - hamuje okresowe i przedwczesne wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn. Czytając o skuteczności preparatu, wiąże z Nim duże nadzieję i już po pierwszym miesiącu stosowania powinnam zobaczyć różnice i pierwsze efekty.

Dlatego dzisiaj dziele się z Wami moimi nowymi produktami. Już jak zaczęłam je sprawdzać to mają u mnie duży plus nie tylko w działaniu, ale także w sposobie aplikowania. Po pewnym czasie zdam Wam relacje z moich włosowych zmian.
Moją przesyłką niespodzianką pochwale się na kanale na youtube, więc obserwujcie mnie na bieżąco, bo własnie tam pokaże co dostałam :) Na mój kanał możecie przejść TUTAJ

Dajcie również znać w komentarzu czy znacie produkty Pharmaceris? Czy próbowaliście (bo przypominam, ze to nie tylko produkty dla kobiet)? Jakie efekty mieliście? A może kto z Was udał się na badanie trychologiczne? Jestem ciekawa Waszych spostrzeżeń.


Komentarze