Co warto zrobić dla siebie w tym roku?


Nastał Nowy Rok a z Nim wiele nadziei i marzeń do spełnienia. Przez ostatnie lata, w moim życiu wydarzyło się tak wiele przewrotów, że z roku na rok przepisywałam tylko listę swoich marzeń, bo życie nie rozpieszczało mnie na tyle, bym mogła je zrealizować.

W tym roku podchodzę do wszystkiego inaczej. Jestem na tych marzeniach skupiona, jestem zdecydowana na ich spełnienie, a co najważniejsze, chce zacząć od spełniania tych najtrudniejszych do spełnienia, skoro te mniejsze nie chcą się zrealizować.

Mniejsze mogą zaczekać, a na większe dłużej i intensywniej trzeba pracować, by móc je zrealizować. Jednak to te większe są ważniejsze, więc życie na tyle mnie poturbowało, że nauczyło mnie wyznaczać sobie priorytety i być baaaaaaaaardzo cierpliwą we wszystkim co robię. Stąd też jestem gotowa rozpocząć swoją drogę do zrealizowania największych ze swoich marzeń.

Co jednak warto zrobić dla siebie w Nowym roku co nie tylko wiąże się z realizacją marzeń?
Zrobić 12 nowych rzeczy – jedną w każdym miesiącu.

Oto moje propozycje, z których i Wy możecie skorzystać, a nawet powinniście skorzystać, aby poczuć, że ten rok coś Wam dał i nie jest taki jak poprzedni. Kolejność realizacji – dowolna.

1      Skorzystać z wizyty w spa

2.       Chociaż raz pójść do sauny i poczuć czym jest relaks nie tylko ciała, ale i duszy

3.       Wyjechać do jednego Polskiego miasta, którego jeszcze nie znamy, ale szukając ofert podróży do maksymalnie 50 złotych - w obie strony J (pojechać na jeden dzień, zwiedzić jak najwięcej i wrócić z nową energią do działania)

4.       Przejechać się środkiem transportu, którym się jeszcze nie jechało – lepsza marka samochodu bus a nie osobowy jak zazwyczaj, traktor, autokar, pendolino, skuter, motor, motorower, Quad, gokarty, helikopter samolot, awionetka, paralotnia, motolotnia, szybowiec, balon J

5.       Kupić ubranie za dowolną kwotę, które bardzo się Nam podoba, ale ze względu na opinię otoczenia czy przyzwyczajenie do obecnego stylu nigdy nie mielibyśmy odwagi po nie sięgnąć. Ważne: nie patrzeć czy będzie nam pasować do obecnych rzeczy. Może być to suknia balowa ze snów, obcisła bluzka w intensywnym kolorze, elegancki płaszcz a nawet buty czy torebka, które z pozoru do niczego Nam nie pasują J ps. Ja mam kilka takich wymarzonych rzeczy i potrzebowałabym na nie kilku tysięcy złotych ale wszystko po kolei J

6.       Kupić swoje wymarzone perfumy tylko na ten rok aby zawsze przypominał Nam o tym co się w danym roku wydarzyło

7.        Podjąć się jakiegoś zadania, pracy, której nigdy wcześniej się nie wykonywało, a która to pozwoli wprowadzić do Naszego życia więcej nowych doświadczeń

8.       Pójść do kawiarni czy restauracji, do której marzy się Wam wybrać (nawet jak nie możecie sobie na nią pozwolić cenowo) i poczuć się wyjątkowo, chociaż przez jedną godzinę życia. Nie musicie zamawiać jedzenia. Wystarczy kawa czy woda. Kto powiedział, że musicie rezygnować z luksusu? Może akurat nie chce Wam się jeść, ale chcecie posiedzieć w fajnym miejscu? ;)

9.       Pójść do kina w pojedynkę i przeżyć dany film po swojemu w skupieniu

10.   Kupić ciekawą biżuterię / zegarek, które będą ozdobą wyjątkowego dnia, miesiąca, roku

11.   Wstać o 3 rano, podjechać w ciekawe miejsce i zobaczyć wschód słońca. Poczuć jak wstaje dzień i zobaczyć jak nagle długi się okaże.

12.   Wsiąść w samochód i pojechać przed siebie – bez planowania, bez bieganiny, bez konkretnego celu. Dojechać tam, gdzie los poprowadzi, zobaczyć to, co ukryte, dostrzec atuty polskich terenów.A co Wy byście zrobili każdego miesiąca aby ten rok był ciekawy i inny niż poprzednie?

Komentarze