Przestań cofać czas – zacznij patrzeć przed siebie


Wiele osób żyje wspomnieniami. Wspomina, wraca do przeszłości i gubi gdzieś teraźniejszość i przyszłość.


Nam wszystkim się to zdarza, ale ja osobiście nie lubię wracać do przeszłości. Skoro ta przeszłość nie trwa, nie istnieje i nic z niej nie pozostało, to po co mam ją wspominać? Wolę iść na przód, czekać na to co mnie jeszcze w życiu spotka, zaskoczy, co mnie czeka.  Wolę pracować nad tym co chce stworzyć, wyprodukować, wprowadzić na rynek, zostawić po sobie, niż myśleć co mogłam zrobić inaczej, albo jakbym wróciła do wcześniejszych lat życia.

Z góry wiem, że nie wrócę do tych lat, a trudne lata chce zupełnie wymazać z pamięci, aby nie psuły mi pozytywnego spojrzenia na życie.

Oczywiście najbardziej wspomina się chwilę, które zerwały się, skończyły z dnia na dzień,  ich koniec był niezależny od Nas, jednak w przypadku wszystkich innych uważam, że to strata czasu wspominać coś co i tak się skończyło, co już nie wpłynie na moje dalsze życie, a może tylko je jeszcze skrócić zabierając cenny czas na rozmyślanie.

A jak  to jest u Ciebie?


Cofasz się, wspominasz? Czy nie możesz doczekać się tego co przed Tobą? Co mogą przynieść nowe, kolejne lata, jak np. rozpoczynający się obecny rok?

Komentarze