Jak zmienić swoje życie na wiosnę?


Wiele osób zaczyna swoje życiowe zmiany na wiosnę.

Nic dziwnego, bo komu się chce zimą (przy ograniczonej ilości słońca) podejmować się wyzwań, które są stricte powiązane z przebywaniem dłużej na zewnątrz?

Ja osobiście co wiosnę mam mnóstwo nowej, pozytywnej energii.
Nie są w stanie zwalić mnie z nóg nawet chore zatoki czy przesilenie wiosenne. Oczywiście czasami one wygrywają w ostatecznym starciu, ale jeżeli już się po nich pozbieram to nadrabiam nadmiarem energii.
Szkoda mi bowiem marnować czas kiedy na zewnątrz czuć cudowne powietrze, można posłuchać śpiewu ptaków, a słońce grzeje nas w twarz.

Pamiętam, jak swoje pierwsze życiowe zmiany wypisywałam właśnie w kalendarzu, siedząc w parku na ławce. Ludzie przechodzili, a ja jeszcze w rękawiczkach wypisywałam swoje cele, marzenia i postanowienia. Nikt mnie z tego nie wybijał, nikt mi wtedy nie przeszkadzał.
Tylko kartka, cisza, śpiew ptaków w oddali i moje myśli.

Dlaczego do zmian na wiosnę, warto najpierw przygotować się na papierze?
Po to, aby w dni, kiedy los nie będzie dla nas łaskawy i myśli będą pełne stresu, wspomnień czy spraw do załatwienia, nie zapomnieć żeby zrobić mały krok do zmiany i uciec od tych nieprzychylnych dla nas zdarzeń, chwil czy znajomości.

Zawsze swoje pierwsze zmiany zaczynałam na wiosnę, bo stawiałam sobie konkretny cel zakończenia – datę moich imienin, czyli 26 lipca.

Wiedziałam wtedy, że mam pełne 4 miesiące na zrealizowanie celów i jak ktoś mi w nich przeszkodzi, to się nie uda. Jedne się udawały, inne nie, ale ja się cały czas rozwijałam.
Na wiosnę także poza osobistymi zmianami, warto podejmować takie decyzje o zmianie miejsca zamieszkania czy kupnie samochodu. W tym czasie są bowiem najciekawsze oferty i jest ich najwięcej, więc zakup, czy sprzedaż nieruchomości czy samochodu może okazać się idealnym wyborem. Także na wiosnę jest wiele mieszkań na wynajem, bo część studentów, po niezdanej sesji zimowej powraca w rodzinne strony bądź zmienia lokum, dzięki czemu pojawia się wiele istniejących ofert.

Na wiosnę zmieniamy także stroje, chcemy poprawić figurę, inaczej się odżywiamy. Te wszystkie zmiany pozwalają nam na intensywniejszy rozwój niż jest to w innych porach roku, i warto to wykorzystać.

A po czym będzie można poznać te zmiany? Po lepszym wyglądzie i samopoczuciu w lecie, więc czy nie warto zacząć właśnie teraz?

Komentarze