Za co warto pokochać bazylię?Bazylia to zioło, które stosowane jest do wielu potraw, a niekiedy także do kosmetyków, a nawet tych, które zapobiegają wypadaniu włosów.

Ale nie chce rozwijać się dzisiaj tylko na tematykę kosmetykową, bo zastosowanie bazylii, poza pięknym zapachem w domu, wyglądem w doniczce i pysznościami na talerzu, ma także inne symbole, których się doczytałam.Pierwszy raz naturalną bazylie zjadłam w potrawie kus kus, przygotowaną przez jedną z Pań, z którą kiedyś chodziłam na zajęcia rysunku. Połączenie jakie wtedy zrobiła - kasza kus kus, bazylia, pomidorki koktajlowe, kminek i kilka innych przypraw, spowodowały, że w moim życiu bazylia nabrała innego smaku.
Bazylia suszona świetnie nadaje się do sosów i potraw na gorąco, ale świeża bazylia w sałatkach czy w połączeniu z kaszami daje zupełnie inny smak niż większość suszonych ziół.
Ale jakie znaczenie ma jeszcze bazylia poza żywieniowymi i kosmetycznymi?

Okazuje się, że może także przyciągnąć pieniądze.
Ale jak to możliwe/ Bazylia i pieniądze przyciąga?
no tak, wystarczy wrzucić listek bazylii do portfela, aby przyciągnął finanse. Czy się sprawdza?
Spróbowałam, pieniądze przyszły. Czy od tego - kto to wie, ale spróbować można :)
Dawniej bazylia była także symbolem miłości, ochrony, życia, zakochanych (przez swój sercowaty kształt liści).
Poza symboliką z dawnych lat stosuje się ją także do płukania gardła w stanach infekcyjnych, suchego kaszlu, na gorączkę, kamicę nerkową czy ukąszenie owadów. Jest także składnikiem olejków, perfum i kadzideł.

Mnie smak bazylii i symbolika przyciągnięcia pieniędzy najbardziej przekonuje i dlatego jest w moim domu, jak tylko nie zapomnę o jej zakupie ;)

Lubicie bazylię, a może nie przepadacie za ziołami?

Komentarze