Garnier fructis - szybki ratunek dla kręconych włosów


Kręcone włosy to duże wyzwanie. Na blogu ukazał się w październiku post o mojej metamorfozie włosów, gdzie mogliście zobaczyć mnie przed fryzjerem, po fryzjerze, oraz to jak wyglądałam kiedyś i do jakiego stanu włosów sprzed lat dążę. Jeżeli chcecie poczytać o tej metamorfozie i zobaczyć mnie dawniej to możecie to zrobić TUTAJ -> moja metamorfoza - włosy etap 1

Dzięki temu sami będziecie w stanie ocenić, że moja głowa wyglądała kiedyś zupełnie inaczej i nie miałam takiej fryzury zawsze. Świat się jednak zmienia, człowiek doświadcza różnych trudnych rzeczy, poznaje się na ludziach, za dużo pracuje, źle się odżywia, starzeje, a wynikiem tego wszystkiego - kiedy się już z tego wszystkiego otrząśnie - jest stan włosów, który temu wszystkiemu towarzyszył.

Ja ratuje swoje włosy od lat, z różnym skutkiem. Z jednej strony wyeliminowałam niesprzyjające mi produkty i stosuje te, które przynoszą ulgę moim włosom oraz całkowicie zmieniłam nawyki żywieniowe.
Do jednych z najbardziej sprzyjających moim włosom należy nowo wypróbowany ostatnio szampon Garnier Fructis pomarańczowy, i wcześniej używana już i niezbędna dla mnie odżywka Garnier Fructis w kolorze żółtym.

Jak powiedział mi ostatnio fryzjer, moje włosy potrzebują produktów, w których jest dodatek awokado, masła kerate, czy olejki arganowe czy olej z czarnuszki - o którym wcześniej w ogóle nie słyszałam.
Te produkty posiadają część z tych składników, więc zarówno w trakcie mycia jak i po nich włosy są w znacznie lepszym stanie niż po użyciu innych produktów na włosy.
Jednak moim problemem nie są same włosy, a skóra głowy, i to od niej muszę zacząć by wrócić do stanu włosów sprzed lat. Miałam już badania u trychloga, dowiedziałam się co i jak, i pierwszym krokiem będzie używanie specjalistycznych produktów, które wskażą,czy zmiana już następuje, czy po kilku miesiącach od ich stosowania (na skórę głowy) będą potrzebne jeszcze jakieś zabiegi.

Produkty ogólnodostępne wpływają przede wszystkim na włos, więc mogę stosować dowolne kosmetyki, na włosy, a dzisiaj Wam prezentuje te, które sprawdzają się do kręconych bądź mocno puszących się włosów. Jeżeli poszukujecie odmiany dla siebie, to spróbujcie, może pomogą i Wam.


Komentarze