mapa marzeń - jak ją zrobić?


Czy wiecie czym jest mapa marzeń? 
Po co się ją robi? Czy warto? 
I jak się do tego zabrać? 


Mapa marzeń, to graficzne zilustrowanie Naszych marzeń. Kiedy wypisujemy na kartce określone marzenia, mogą Nam one umknąć w ogromie innych zapisków. Mapa marzeń, jest wykonywana ręcznie i powinny się na niej znaleźć wszystkie marzenia, które chcemy, aby się spełniły w tym roku. Mapę marzeń powinno się zrobić wraz z pierwszym Nowiem Księżyca w Nowym Roku, jednak ja uważam, że trzeba mieć do tego po prostu nastrój. Należy ją bowiem robić w przyjaznej relaksującej atmosferze, aby nasze marzenia były faktycznie prawdziwe, a nie zagłuszane przez innych ludzi. Mają być w pełni Nasze. 
Ponadto kiedy robi się mapę marzeń przy smutnym bądź niekorzystnym nastroju, cały rok i codzienne na nią spoglądanie będzie przypominać nie te marzenia, a smutny czas, w którym ją robiliśmy. Coś o tym wiem. Raz taką mapę stworzyłam kierując się tylko dniem wartym do jej zrobienia i cały rok odczuwałam wraz z nią smutne emocje. Teraz kieruje się intuicją. Skoro intuicja mi mówi - zrób dzisiaj mapę marzeń - to jest to najlepsza pora dla mnie. Indywidualnie dobrany plan realizacji marzeń. Do mapy marzeń należy przygotować: 
1. kartkę (ja zawsze przygotowuje A3, bo co roku mam ogrom marzeń do zrealizowania, później ją składam na pół i tylko ja znam jej zawartość. )
2. wcześniej powycinane zdjęcia z gazet lub zdjęcia wydrukowane z komputera, które pokazują w pełni wszystkie marzenie 
3. klej i nożyczki, 
4. pisaki, aby móc dopisać brakujące treści 

W kwestii układania zdjęć z marzeniami, są różne szkoły. Jedni układają marzenia zgodnie z tzw "kołem życia" inni z podziałem na 'siatkę Bagua", a ja najzwyczajniej rozkładam wszystko tak, aby utworzony kolaż pokazywał nie tylko moje marzenia, a kartka pozwoliła ująć wszystkie wycięte obrazki, ale przede wszystkim tak, jak podpowiada mi serce. Dla mnie cel mapy jest bowiem jeden - pamiętać o czym się marzy w danym roku, dążyć do pomocy w realizacji tych marzeń, a na koniec roku sprawdzić czy się sprawdziły i ile z nich się zrealizowało. 


Część z nich życie zweryfikuje i w kolejnym roku część naszych marzeń już nie będzie kontynuowana, a część trzeba będzie przesunąć na realizację na kolejny rok. 


Mi osobiście tylko raz udało się zrealizować pełną mapę marzeń w przeciągu roku. Sprawdziło się z niej wszystko. W mapie, którą robiłam w 2018 roku spełniły się tylko 3 rzeczy z około 50 przynajmniej, ale daje jej jeszcze szanse realizacji. Widocznie duże marzenia muszą mieć więcej czasu. :) 

Robiliście lub robicie w swoim życiu mapy marzeń? A może będzie to Wasz pierwszy raz w tym roku? 

Zróbcie, zobaczycie jaka to frajda i jakie uczucie, kiedy zobaczy się swoje marzenia, wszystkie jedno obok drugiego na jednej kartce papieru. Ma się wtedy poczucie radości, mimo, że jeszcze się nie zrealizowały.

Komentarze