Poczuj w zimie lato, a w lecie pomyśl o zimie


Każdej zimy myślę o lecie, a w lecie planuje zimę. Dlaczego nie żyję chwilą w tym jednym względzie, tak jak to robię w innych sytuacjach życiowych? Mój zawód - bardzo sezonowy - nauczył mnie, że w zimie mam ogromną ilość wolnego czasu, a w lecie nie mam go wcale. Stąd też, w zimie mogę po uporządkowywać wiele spraw, na które latem nie mam już czasu, natomiast w lecie myśleć o prezentach i dekoracjach na zimę, a także wyjazdach, które w tym wolnym czasie będę mogła odbyć. Każdej zimy, gdzieś wyjeżdżam i podróżuje. 2018 rok i początek 2019 są wyjątkowo inne pod tym względem. Życie mnie trochę na koniec 2018 roku poturlało i poturbowało, zepsuło mi się mnóstwo rzeczy, w tym komputer, więc widocznie ubiegły rok chciał, abym posprzątała swoje życie do końca. W tym roku już myślę o lecie. Gdzie pojechać, jak rozplanować czas, aby go nie trwonić (bo bardzo tego nie lubię) i spróbować raz jeszcze zrealizować swoje zamierzenia z ubiegłego roku, które w przedziwnych okolicznościach miały wiele trudności i nieudogodnień pod koniec roku. Wyszłam w ubiegłym roku z wielu złudzeń, które jeszcze we mnie tkwiły i w tym roku nie zamierzam już wracać do przeszłości - no chyba tylko po to, aby Wam pokazać, jak bardzo wszystko zmieniłam, bez nie wiadomo jak wymagającego wkładu finansowego, samodzielnie, mając ogromne samozaparcie i dzięki kilku osobom, które kiedy miałam dołek mówiły - jeszcze się nie poddawaj, dasz radę. I wiecie co, były to najczęściej osoby, które nie znają mnie osobiście i tak jakby wiedziały jak dużo z siebie dałam w ubiegłych latach, by móc coś w swoim życiu zmienić.


Dlatego tej zimy również i Wam proponuje już teraz pomyśleć o zbliżającym się lecie. Pamiętajcie, że wysiłek w siebie włożony teraz, zaowocuje latem.

Co warto zrobić w zimie, aby mieć wyjątkowe lato?

1. ćwiczyć każdego dnia, nawet po 5-10 minut dziennie. Po 3ch miesiącach figura będzie genialna

2. Odstawić przynajmniej na czas ćwiczeń słodycze (wiem, wiem, nie jest to łatwe, a kiedy ktoś ma cukrzycę, która wymaga podnoszenia poziomu cukru- to jeszcze trudniej) , ograniczyć je lub zastąpić słodkimi, ale nie przesadnie, ciastkami z otrębów, których przepis w moim wykonaniu możecie znaleźć TUTAJ


3. Odstawić kawę i energetyki (jeżeli pijecie), bo Wasza skóra twarzy i ciała diametralnie się zmieni (w przyszłości pokażę Wam swoje zestawienie - mnie, kiedy pracowałam po 18-20 godzin dziennie i utrzymywałam siłę na nogach z energetyków i litrów kawy oraz mnie kiedy przestałam je pić). Gwarantuje - wygląd się poprawi

4. znaleźć ciekawe miejsca i zaplanować wakacje, wykupując wycieczki jeszcze w promocyjnych cenach poza sezonem

5. przeczytać przynajmniej 5 książek do wiosny, które mają zmienić Wasze podejście do życia - polecam bardzo, bardzo książkę "4- godzinny tydzień pracy" wtedy będziecie wiedzieć jak wygląda moje życie i do czego dążę w swoim życiu od lat, i żadna opinia czy ocena ludzi mnie przed takim spojrzeniem na życie nie powstrzyma


6. przeglądnijcie szafę, wyrzućcie ubrania, których nie nosicie już długi czas (lub oddajcie za darmo na stronach internetowych lub wrzućcie do pojemnika PCK, który na pewno jest ustawiony gdzieś niedaleko Waszego domu). Dzięki temu zrobi się miejsce na nowe, wiosenne i letnie ubrania, a także nowe ubrania na zimę, w które zaopatrzycie się w ciągu całego roku.

7. Dobrze jest też zimą poukładać dokumenty i wszelkiego rodzaju papiery, a także uporządkować np. piwnicę czy garaż. W lecie i na wiosnę nigdy nie chce się tego robić, a może się okazać, że część rzeczy nie tylko okaże Wam się zbędna i będziecie mogli je sprzedać, zarabiając na tym pieniądze na przyszłe letnie wakacje, ale także może okazać się, że odkryjecie coś ekstra i ponownie wprowadzicie je do życiowego obiegu. Fajnie jest mieć coś nowego, o czym wcześniej się zapomniało.8. Zimą najczęściej także sprzątam dokładnie wszystkie maile, telefony, układam na nich aplikacje, aby w wiosenno-letnim okresie nie tracić na to czasu (przydatne i wartościowe). Sami sprawdźcie.

9. W zimie warto brać także udział w wielu konkursach (szczególnie zawodowych) więc jeżeli jesteście na studiach, sesja się kończy, a Wy możecie już zająć się nowym czasem kolejnego semestru, pora trochę czasu poświęcić na konkursy. Nic tak nie uczy pokory i szacunku do opinii innych, jak własnie konkursy i ocena wykonanych przez Nas prac. Później przytyki ludzi nie robią już żadnego wrażenia :) Wiem to po sobie i z własnego doświadczenia. Konkursów kilka ogólnopolskich i prestiżowych wygrałam, więc szczególnie Wam polecam taki sposób dokształcania się.

10. W zimie także warto uczyć się języków. Ja wiem, mi nauka języka idzie jak kula u nogi i próbuje od kilku lat posunąć się w tej kwestii do przodu, ale to własnie zimą ma się na tego typu naukę najwięcej czasu.

11. po prostu róbcie wszystko to, co na wiosnę i w lecie ma przybliżyć Was do celu, który może okazać się Waszym sukcesem i to osobistym sukcesem lub jakbyście własnie latem zdawali egzamin z własnego życia. Praca nad sobą zimą, zaowocuje latem.


Zapraszam Was także do stałego śledzenia mojego bloga, bo w lecie pojawi się lista poczuj w lecie zimę, a w zimie pomyśl o lecie. Wtedy pokażę Wam kilka sposobów przygotowania się latem do zimy i brak stresu i zmęczenia w zimowych porach roku, kiedy odczujecie przed i po świąteczne zmęczenie.

Komentarze