Co ty się tak ciągle śmiejesz?


Dzisiaj, czyli 4 października wypada Światowy Dzień Uśmiechu. Wypadałoby dzisiaj poruszyć zatem temat szczęścia, albo wręcz czegoś zupełnie innego - uzębienia ;) Bez zębów ciężko trochę o piękny i szczery uśmiech, więc jedno i drugie jest dosyć ważne.

Pamiętam jak dziś, jak każdy dzień rozpoczynałam uśmiechem. Z biegiem czasu nieco to zaczęłam ukrywać, bo od kilku osób usłyszałam, dziwne zdania, typu - "Co ty się tak ciągle śmiejesz?", "Z Pani to taka śmieszka jest", "Co tak się głupio cieszysz?".

Takie słowa potrafią zgasić, ale raczej zadałabym tym osobom pytanie - "A dlaczego ty się nie śmiejesz?", "Co jest tego powodem, że się nie uśmiechasz?"

Mnie jednak te słowa nie były w stanie zgasić na tyle, by przestać się uśmiechać i cieszyć się każdą chwilą. Do braku uśmiechu na kilka lat przyczyniła się tylko jedna osoba - niedoszły przyjaciel, który wbił mi nóż w plecy. Pamiętam jak powiedziałam mu wtedy - "Przez Ciebie już nigdy się nie uśmiechnę, bo zniszczyłeś mi wiarę w ludzi." Faktycznie, przez kilka lat od tej chwili mój uśmiech jest delikatny. Nie pamiętam kiedy się porządnie śmiałam, bo i okazji do tego jeszcze nie miałam. Dodatkowo te wszystkie stresy spowodowały, że uśmiech, a raczej moje piękne uzębienie ucierpiało przez stres, i mimo tego, że nie są to jakieś kluczowe straty - wszystkie jedynki mam całe ;) tak od zawsze miałam coś takiego, że jak moje zęby nie wyglądały tak jak chciałam, to się wstydziłam jakiegokolwiek uśmiechu. Znam ludzi, którzy nie mają z tym problemu, ale ja nie mogę się przemóc. :) Wizyty u dentysty zaplanowane, więc jeszcze wróci piękniejszy ten uśmiech :) 

Brakuje mi uśmiechu. Takiego porządnego uśmiechu, i śmiechu, ale wiem, że widocznie czas na śmiech jeszcze przyjdzie. Jak to się mówi - Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni :) A ja zawsze mówię i odpowiadam na to - Ja się jeszcze nie zaśmiałam :)

Śmiejecie się, uśmiechacie, cieszycie, czy jesteście właśnie tymi osobami, którym śmiech przeszkadza? Uśmiechajcie się dzisiaj koniecznie, bo wasz uśmiech może przynieść komuś wsparcie, albo da światełko w smutnym tunelu :) Nawet wtedy, kiedy sami nie macie w życiu najlepiej.

Komentarze