Challenge Metamorfoza - podczas kwarantanny


Na moim kanale regularnie pojawiają się filmy dotyczące Ester Vlogów, projektu 6:00 czy filmy tematyczne, których w kwietniu będzie naprawdę dużo - część jest gotowa, część w trakcie obróbki, a część będzie jeszcze nagrywana.

Dzisiaj 1 kwietnia, a ten wpis wcale nie jest na Prima Aprillis, tylko jest po prostu rozpoczęciem mojego przedsięwzięcia na sam początek miesiąca.

Dzisiaj pojawił się film na moim kanale projektanteczka - "challenge metamorfoza - podczas kwarantanny", które to wyzwanie przekładam także na bloga i "challenge wymień się - nowe życie przez kwarantanne", które może Was zainspiruje właśnie na moim kanale.

W wyzwaniu "challenge metamorfoza - podczas kwarantanny", chce Was do czegoś zmobilizować a zarazem pokazać Waszą pracę nad sobą. Jak sama nazwa bloga wskazuje - ROK DLA SIEBIE, moja praca nad sobą już nie raz pokazała, że można zmienić całe życie w jeden miesiąc. 

Dla wielu ten rok może być bardzo trudny, inni są w takim stresie, że nie mogą się na niczym skupić, jeszcze inni stracili pracę, a jeszcze inni głodują, bo nie mają nawet za co kupić jedzenia - chociaż nikt o tym nie mówi. Jedni martwią się o rodzinę, inni o dach nad głową, jeszcze inni po prostu o swoje zdrowie, jeżeli do tej pory nie chorowali. Jak to zmienić, aby wszystko co się dzieje przekuć w swój atut i ruszyć ponownie? Bez depresji, lęków, stresu (z którym ja się zmagam od lat i już się z nim zaprzyjaźniłam - uwierzcie mi - da się).

Prowadząc własny biznes złożony z 16 marek powinien Was przekonać, dlaczego to ja jestem odpowiednią osobą, która może Was podnieść, kiedy przysłowiowo leżycie i nie widzicie światełka w tunelu. Uwierzcie mi - obecna sytuacja to pikuś przy tym co ja przeszłam. Teraz prowadzę drugą firmę. Pierwsza odnosiła sukcesy i została zniszczona przez fałszywe opinie nieuczciwej konkurencji. Myślicie, że po czymś takim łatwo wrócić na rynek, kiedy firma zaczęła przez to tracić kontrahentów, klientów, bankrutować i upadać? Przez jedną wstrętną babę, która nie potrafiła grać na rynku fair play i zachowała się jak obecny koronawirus odbierając jedyne i najważniejsze moje źródło zarobku?

Ta sytuacja nauczyła mnie, aby pracować po cichu, ciężko, ale ponownie wrócić na rynek z własnym biznesem. Tym razem jednak nie z biznesem, który byłby utożsamiany ze mną i moim nazwiskiem, które konkurencja szpicluje po sieci kopiując każdy mój krok, a później atakując mi firmę, aby nie istniała (bo tak właśnie zrobiła). Przez lata ukrywałam się pod pseudonimami, uprzedzałam o tym fakcie wszystkich z kim pracowałam, marki tworzyłam pod ich własnymi nazwami.

I teraz kiedy duża część osób uważa, że zawaliło im się życie, to jest w ogromnym błędzie, nawet jeżeli ma teraz na głowie milionowe długi. To jest wreszcie okazja żeby wszystko zmienić.

"challenge metamorfoza - podczas kwarantanny" polega na zmianie swojej sylwetki, wyglądu, koloru włosów, fryzury, stylu ubierania się przez czas siedzenia w domu, bez jakichkolwiek dużych inwestycji finansowych. Zmianie każdego dnia, małymi krokami, aby na koniec kwarantanny wyjść na zewnątrz jako zupełnie inna osoba, której nikt nie pozna. Challenge rozpoczyna się 1 kwietnia i będzie trwał do tego czasu aż oficjalnie wrócimy do "życia". Aby go rozpocząć wystarczy zrobić dzisiaj zdjęcie siebie lub nagrać krótki film pokazujący całą swoją sylwetkę. Każdego dnia możecie dokumentować swoje poczynania, ale najważniejszy jest finał. Na sam koniec, chcę abyście podzielili się ze mną zdjęciami wykonanymi przed (dzisiaj) i po kwarantannie lub filmami, które umieszczę w filmie finałowym z przekierowaniem do social mediów.

Jeżeli nie macie potrzeby zadbać o sylwetkę, to pierwszy raz w życiu zaszalejcie i pomalujcie kolor włosów na zielono, czerwono czy niebiesko - zanim wrócicie do pracy czy codziennego życia, zmienicie kolor na wcześniejszy. 
Jeżeli wasza szafa już Was nie zadowala, sprzedajcie ubrania na vinted, a z zarobionych pieniędzy kupcie przez sklep internetowy nowe ubrania, w których odmienieni wyjdziecie później na zewnątrz - inwencja twórcza zależy od Was.
Zróbcie to wszystko ze swoim wyglądem - na co wcześniej nie mieliście odwagi.

"challenge wymień się - nowe życie przez kwarantanne" polega na wymianie się - wiedzą, swoimi umiejętnościami i napędzenie gospodarki zdalnie. Zauważyłam, że wszyscy mówią, ale nikt nie szuka rozwiązań. Wszyscy czekają - zamiast działać. Jesteś managerem i nie masz pracy? Odezwij się do wszystkich możliwych firm i zaproponuj, że będziesz pracować nieodpłatnie, ale jak znajdziesz dla firmy klienta i dopniesz umowę - otrzymasz prowizję - na tym zarobisz. Jesteś kierowcą i nie masz pracy? - Odezwij się do wszystkich poszukujących mieszkań i pomóż się przeprowadzić, nawet za cenę zwykłej taksówki - ale nie czekaj! Nie chcesz wychodzić z domu? Podziel się w sieci swoimi spostrzeżeniami na temat własnego biznesu. Opowiedz w sieci historię, które poznałeś/poznałaś jeżdżąc na uberze czy taksówce.
Prowadzisz swój sklep i upada? Masz czas, żeby postawić sklep intranetowy na darmowych platformach i przenieść produkty do sieci. To jedyna okazja, żeby rozwinąć biznes online - a nie siedzieć i czekać na gwiazdkę z nieba.
Tak bym mogła jeszcze długo wymieniać, bo jestem zdumiona, że ludzie tylko - czekają. 
Challenge ma pozwolić każdemu znaleźć pracę zdalnie, ale wymieniając ją na prowizję. Nie ma w obecnym czasie nikt funduszy na zapewnienie etatu, więc można to robić tylko w formie freelancerstwa lub własnej działalności. Ale można!

O szczegółach każdego z challengu dowiecie się z filmów na yt, które zamieszczam poniżej.
Mam nadzieję, że weźmiecie w nich czynny udział, bo wszystko ma się dziać na moim profilu.


Challenge Metamorfoza - https://www.youtube.com/watch?v=9HhtMIW-KuE&t=123s
Challenge wyzwanie - (publikacja 3.04 na kanale projektateczka (podlinkuje jutro).


Dajcie znać, czy weźmiecie udział. Zdjęcia przed i po możecie wysyłać na projektanteczka@gmail.com


Komentarze