SERIA NOWE PASJE W ROK [#1] LISTA PASJI


SERIA
NOWE PASJE W ROK

[ #1 / 12 ]
LISTA PASJI

Pasje to także marzenia. To wszystko to, czego pragniemy od życia, ale często musimy z tego rezygnować na rzecz codzienności, na rzecz realizacji zadań dla innych, na rzecz pracy, z której po prostu mamy pieniądze na życie, a np. pasja tych pieniędzy nie przynosi, lub jeżeli przyniesie - to po wielu miesiącach i latach od czasu rozpoczęcia tychże pasji.

Tak jak w serii o ZAPROJEKTOWANIU SWOJEGO ŻYCIA, tak i  tutaj, lista musi być przygotowana bardzo szczegółowo. Może to być wykonane za jednym razem, ale jednak w poprzedniej serii lista dotyczyła głównie marzeń, a w przypadku pasji należy dopisać pasje, z których wcześniej się zrezygnowało, porzuciło lub marzyło się całe życie, ale np. rodzina to blokowała.

Do listy pasji warto dodać sporty, które są zawsze tylko w zasięgu marzeń. Dodać ubrania, które marzy się kupić, a nie można sobie na nie pozwolić. Można dodać spróbowanie rzeczy, których do tej pory nie było możliwości zrealizować, np. skok ze spadochronem, lot samolotem, udział w maratonie, gra na instrumencie, czy spotkanie osoby jaką uważa się za wzór.

Pasje to zatem chęć odmiany siebie, jak i wszelkie przyjemności. Warto także pamiętać, żeby nie myśleć w pasjach o tych, które mają na Was zarabiać, np. chcecie na ich bazie założyć firmę i zarabiać. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć jedno - praca na pasji spowoduje, że tej pasji się już nie ma, a z biegiem czasu także nienawidzi. Pasja powinna być pasją - odskocznią, mile spędzonym czasem, a nie sztywną, często stresującą pracą. 

Dlatego w tej serii dokładnie przemyśl co daje Ci radość z robienia tego. Na jaką myśl serce wali Ci z radości? 

Ta radość powinna towarzyszyć przy tym wymarzonych pasjach, które są w waszych myślach od lat. W tej serii przyjdzie pora je zrealizować, ale jak nie wypiszecie jak dużo tych pasji jest, ciężko będzie wprowadzić je do obecnego trybu życia i po jednym razie się zniechęcicie. Tu chodzi o to, abyście realizowali kilka pasji jednocześnie i niczego sobie przy tym nie odmawiali. 
To klucz do szczęścia i ich realizaji.

W tej serii w każdym poście zobaczycie także moje zmagania z pasjami.
Ta seria, w przeciwieństwie do poprzedniej ma rozpocząć w waszym życiu 12 nowych, świetnie funkcjonujących pasji. 1 pasja w miesiąc.

Dlatego, dla przykładu i pokazania Wam jak ja będę te pasje realizować, oto chronologicznie ułożone  przeze mnie moje pasje do nauczenia na najbliższe 12 miesięcy - jedna pasja na miesiąc. Im bardziej skrócony czas realizacji tym większa mobilizacja.

1. (sierpień 2020) - nauka jazdy na rolkach (podstaw uczyłam się w domu podczas pandemii, pora wyjść z nimi na świat i dalej pasje kontynuować - chociaż muszę przyznać - boję się, bo to nie będzie dom ze ścianami :) )

2. (wrzesień 2020) - nauka jazdy prowadzenia skutera

3. (październik 2020) - powrót do umiejętności stawania na rękach (ale jeszcze pracuje nad figurą, więc muszę mieć silniejsze ręce :) )

4. (listopad 2020) - umiejętność operowania latawcem komorowym (posiadam latawiec o szer. 2,5 metra, ale dawno nie latałam i chcę, żeby ta moja pasja się rozwinęła)

5. (grudzień 2020) - przyspieszona nauka języka angielskiego (z tym zawsze jestem do tyłu, niby robię postępy, ale ciągle to nie to co chce, dlatego nauka skumulowana w miesiąc i skupienie się tylko na niej powinno przynieść efekty. A dlaczego w grudniu? Bo łatwiej znaleźć czas na naukę pod ciepłą kołdrą i przy szaleństwie świątecznych przygotowań, niż wprowadzić inne czynności

6. (styczeń 2021) - powrót do jazdy na łyżwach (ostatni raz jeździłam na studiach więc to już ponad 10 lat temu)

7. (luty 2021) - nauka jazdy na nartach (nigdy nie miałam na nogach nart :) )

8. (marzec 2021) - powrót do gry w tenisa

9. (kwiecień 2021) - powrót do nauki tańca - salsa, bachatta (ostatni raz tańczyłam na studiach, 10 letnia pauza jak przy łyżwach to zdecydowanie za długo)

10. (maj 2021) - nauka bezpiecznej jazdy samochodowej lub drift samochodowy

11. (czerwiec 2021) - kurs paralotni

12. (lipiec 2021) - kurs na motocykl

13. (sierpień 2021) - nauka śpiewu (kocham śpiewać, śpiewam wszędzie, gdzie się da, ale nie wiem czy mój głos nadawałby się pod publiczne śpiewanie. To moje marzenie, aby przejść lekcję śpiewu i dowiedzieć się czy warto to dalej kształtować)


Teraz, dokładnie w taki sam sposób wypiszcie swoje pasje do realizacji. Oczywiście na mojej liście jest ich jeszcze z 20 sztuk, ale będą na kolejne lata (chyba, że ekspresowo ud mi się nauczyć tych powyżej :), to wtedy dorzucę po jeszcze jednej pasji w każdym miesiącu :) )


I to tyle w tym miesiącu. W kolejnym podsumowanie mojej jazdy na rolkach i kolejne kroki.

PS. DOKUMENTUJCIE SWOJĄ LISTĘ PASJI I ZRÓBCIE ZDJĘCIA POD KONIEC KAŻDEGO MIESIĄCA - BĘDĘ JE ZBIERAĆ  W SIERPNIU 2021 i ZA ROK (NA KONIEC WSZYSTKICH SERII) BĘDĄ KONKURSY - DLA TYCH, KTÓRYM UDAŁO SIĘ TE SERIE ZREALIZOWAĆ (MOGĄ BYĆ ZREALIZOWANE WSZYSTKIE NA RAZ, LUB JEDNA WYBRANA). O nagrodach jeszcze nie mówię, to ma być niespodzianka, a poza tym serie powinniście robić dla siebie, nie dla nagród, więc ta kwestia jest najważniejsza.

Komentarze