Jak dokonać zmian w życiu?

Zmienność życia jest jak pogoda. Niby przewidzisz, a jednak nigdy nie wiesz jak będzie naprawdę :)
Szykujesz się na słoneczny dzień - przejdzie burza.
Ubierasz się na deszcz i cały dzień nosisz parasol - nie spadnie nawet kropla deszczu. :)
Dlatego w życiu najtrudniej mają Ci, którzy boją się zmian.
Pamiętam jak dziś kiedy znajomy powiedział do mnie - "u Ciebie ciągle się coś zmienia. Ja wolę stabilizację." Odpowiedziałam mu - "Też chciałbym poczuć kiedyś co to znaczy stabilizacja, ale czy to znaczy, że do końca życia mój każdy dzień ma wyglądać tak samo?" 
No właśnie czym jest stabilizacja? Dla jednych stabilizacją będzie dom, dla innych rodzina, dla jeszcze innych stała praca, a jeszcze dla innych każdy dzień w jednym rytmie i na bazie konkretnego planu.
Dla mnie to jedynie poczucie bezpieczeństwa w danej dziedzinie życia, ale nie rezygnacja ze zmian. Życie jest zmienną, jak pogoda, jak pory roku w naturze.
Drzewo może powiedzieć, że jest stabilne, dopóki nie przewróci go wiatr. Woda w jeziorze może być stabilna, dopóki nie wyschnie. I tak jest ze wszystkim.
Dlaczego zatem tak dużo osób chce, aby każdy dzień był jednakowo stabilny? :)
Czym dla Was jest stabilizacja?

A jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat zmian to zapraszam do zapisanie się na newsletter, a wówczas podeślę darmowego ebooka, w którym będzie można poczytać więcej. Można to zrobić TUTAJ

Zapraszam po więcej przemyśleń:

Subskrubujcie mój kanał Projektanteczka
Obserwujcie bloga Rok Dla Siebie na facebooku
Obserwujcie mój profil na instagramie Projektanteczka - dodaje profile tylko prawdziwe (osób i marek)

Komentarze

  1. Stabilizacja kojarzy mi się z bezpieczeństwem. Nie dziwie się, że ludzie oczekują stabilizacji, ponieważ wtedy mają to poczucie, że nie ma nic co mogło by im zagrażać i sprawić, że nagle pojawią się problemy, z którymi oni mogą sobie nie poradzić.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza