SERIA NOWE PASJE W ROK [#2] PLAN DZIAŁANIA


Poprzednim razem w tej serii pisałam o liście pasji. Możecie przeczytać ten wpis tutaj.

Dzisiaj o planie działania.

Wydaje się, że pasje można rozpocząć w biegu, można jedną po drugiej realizować.

Co jednak wtedy kiedy pasja jest kosztowna i jej realizacja wcale nie jest taka łatwa?

Oczywiście, osoby, które mają pieniądze mogą realizować swoje pasje kiedy tylko zechcą, ale kiedy pieniędzy się nie ma, trzeba na te pasje zapracować, lub zaczekać.


Plan działania to przede wszystkim rozpisanie, w którym miesiącu w roku chce się zrealizować daną pasje / marzenie.

Załóżmy, że jest to bieganie.

Oczywiście - biegać można od razu, ale czy na pewno podołasz, czy padniesz po kilku krokach, bo zaczynasz po wielu latach bez aktywności fizycznej? Najpierw zacznij dużo i szybko chodzić. Zobaczysz jak ogromnie będą boleć Cię nogi. Im szybciej i im więcej zrobisz kilometrów (nie kroków) danego dnia i będziesz to robić codziennie, tym wspomożesz układ  oddychania i wzmocnisz nogi, żeby zacząć biegać. Później kup tylko wygodne buty, aby nie zrobić sobie kontuzji w kostkach podczas biegania, jeżeli buty będą felerne (ja tak sobie kiedyś zrobiłam i bieganie się skończyło na 3 tygodnie), a dalej już tylko czeka realizacja tej pasji.

Kiedy pasja jest związana np. z pisaniem, to nie zaczynaj od napisania książki. Zacznij pisać cokolwiek innego, codziennie, im więcej tym lepiej i przyjdzie czas, że napiszesz książkę z jakiej będziesz dumna/dumny. Jeżeli pasja jest projektowanie, to nie rzucacj się od razu na robienie zleceń obcym ludziom, bo chcesz zarobić. Najpierw dowiedz się co musisz umieć, jakie przepisy znać, samodzielnie ucz się w domu oprogramowania (są darmowe na 30 dni), wybierz swój ulubiony program, stań się w nim mistrzem i dopiero wtedy zacznij na tym zarabiać. Może się okazać, że projektowanie nie jest dla Ciebie, bo nie masz cierpliwości i po miesiącu będziesz mieć dosyć.


Plan działania jest niezbędny, aby pasje zrealizować, rozkładając je na czynniki pierwsze.

Koszty, czas wykonania, miesięczny budżet, który jest potrzebny na realizację, godzina, w której możesz daną pasje rozwijać.

I dopiero wtedy można zaczynać.


Dlaczego Wam to piszę? Bo w pierwszej mojej firmie nie miałam czasu na pasje. Po jej upadku postanowiłam, że do końca życia spełnie wszystkei swoje pasje i rozwinę talenty. A jak sami wiecie, jeżeli jest ich sporo i chce je realizować w każdym miesiącu, to i budżet potrzebuje na to spory. Gdyby nie plan działania, chodziłabym sfrustrowana, że nie mogę ich zrealizować.


Pora na rozpiskę planu działania. Gotowi?

Komentarze

POPULARNE POSTY

efekty ćwiczeń z Ewą Chodakowską po 3 tyodniach

dlaczego zaczęłam traktować ludzi z wzajemnością?

Efekty ćwiczeń - porównanie pierwsze - po miesiącu

Biotyna, czyli jak zaczęłam inaczej ratować włosy?

Jedziesz na See Bloggers? Co zabrać?

Tusz bez efektu PANDY ;) - idealny przyjaciel soczewek (haul zakupowy)

Kiedy nie ma z kim porozmawiać

nowe ciało - nowa niewidoczna bielizna - czyli jak spełniam swoje modowe marzenia

mapa marzeń - jak ją zrobić?

Garnier fructis - szybki ratunek dla kręconych włosów