SERIA NOWY SPORT W ROK [#2] PLAN DZIAŁANIA


Plan działania w kwestii sportu poruszałam jako przykład w planie działania dotyczącym pasji. Są to bowiem częściowo powiązane ze sobą tematy. Dla jednych sport jest pasja, dla innych pewnym spędzeniem czasu. Celowo nie piszę miłym spędzeniem czasu, ponieważ kiedy rozpoczyna się aktywność fizyczną po długiej przerwie (ja tak zaczynałam 4 lata temu) to marzyłam, żeby się to wreszcie skończyło, bo myślałam że umrę po kilku przysiadach.


Plan działania w kwestii sportu to głównie planer na każdy dzień tygodnia. Nie chodzi o to, by od razu tworzyć plan na cały rok. Może to być plan na każde 30 dni rozrysowany na kartce. Plan działania może w planerze zawierać jaką czynność w kwestii sportu macie w danym dniu zrobić, lub po prostu pozostawić puste pola i pilnować tylko tego, by ćwiczenia odbywały się regularnie. Regularność jest w sporcie najważniejsza, nawet jeżeli będzie opierać się tylko na 10 minutowym ruchu. Jednego dnia dacie radę zrealizować swój plan na kilka godzin, a innego dnia nie będziecie mieć na nic siły, więc 10 minut wystarczy.


Dzisiaj wpis krótki, ale pora ten plan działania zrobić. Dzięki niemu zobaczycie ile dni w miesiącu udało Wam się zrealizować nowy sport, a po roku podsumować, czy jednak więcej siedzieliście, czy udało się poznać nową dyscyplinę sportu i stać się w niej ekspertem robiąc z nowego sportu pasję na długie lata.


Pamiętajcie - nie szybko, a regularnie. Rok i tak minie, a ważniejsze jest gdzie będziecie za rok - w tym samym miejscu czy dużo, dużo dalej.


Komentarze

POPULARNE POSTY

efekty ćwiczeń z Ewą Chodakowską po 3 tyodniach

dlaczego zaczęłam traktować ludzi z wzajemnością?

Efekty ćwiczeń - porównanie pierwsze - po miesiącu

Biotyna, czyli jak zaczęłam inaczej ratować włosy?

Jedziesz na See Bloggers? Co zabrać?

Tusz bez efektu PANDY ;) - idealny przyjaciel soczewek (haul zakupowy)

Kiedy nie ma z kim porozmawiać

nowe ciało - nowa niewidoczna bielizna - czyli jak spełniam swoje modowe marzenia

mapa marzeń - jak ją zrobić?

Garnier fructis - szybki ratunek dla kręconych włosów