SERIA METAMORFOZA [#6] NOWY ROK - ZIMOWA KONTYNUACJA

 

metamorfoza seria jak zmienić siebie

I mija pierwszy miesiąc nowego roku. Co udało Wam się zrobić przez te 30 dni? Jesteście ze mną od początku tej serii? Próbujecie swoich sił w zmianie siebie? Pamiętajcie - nie musi być od razu ekstra - ważne, żeby zacząć, bo tylko jak zaczniecie - efekty się pojawią. Bez nich ani rusz.

Dzisiaj temat kontynuacji wcześniejszych tematów, które poruszałam, bo nic tak nie jest ważne jak regularność, o którą zimą - w styczniu i lutym - jest zdecydowanie trudniej niż w innych porach roku. Są to jednak najlepsze miesiące do uzyskania najwidoczniejszych efektów. 

Jeżeli chcecie poznać poprzednie tematy z tej serii, to zapraszam tutaj:

(#1) Nie myśl - zacznij

(#2) Słuchaj organizmu - zmiana odżywiania

(#3) Efekty po 2ch miesiącach

(#4) Idzie zima - ćwicz, ćwicz, ćwicz

(#5) Nagroda za efekty - Twój cel

Ale już Wam pisze o jaką kontynuacje chodzi.

Metamorfoza siebie w zimie, co jest najważniejsze?

Najważniejsze są:

- regularne spacery po min. 10 tys. kroków dziennie (nie muszą być w jednym przejściu, można chodzić po 3 razy dziennie po 3,5 tys. kroków w jednym przejściu)

- regularne picie wody, min. 2-litry dziennie (po jednej szklance dziennie o godzinę)

- ćwiczenia (codziennie, ale ile dacie radę - z każdym dniem będzie coraz lepiej, ale wiem jak trudne są początki - ma się problem, żeby nogę podnieść a co dopiero zrobić całe ćwiczenia godzinne. 5 minut wysiłku jest lepsze niż wcale, za 30 dni lub wcześniej będzie to już 60 minut)

- odstawienie słodyczy, kawy i alkoholu, szczególnie w pierwszym miesiącu rozruchu (najpierw będzie duża strata sił, później oraz więcej energii)

A jak już to wszystko zrobiliście w poprzednich miesiącach, czytając tą serie na bieżąco, pora wprowadzić na spacerach trucht lub zastąpić chodzenie bieganiem i wprowadzić drugie ćwiczenia w ciągu dnia. Te drugie ćwiczenia szybciej wypracują Waszą docelową sylwetkę. 

Pora zatem do realizacji i w tej serii widzimy się już pod koniec lutego :)

------------------------------------------------

Zapraszam po więcej przemyśleń:

---------------------------------------------------
Prawa autorskie:
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie czy modyfikowanie treści z tego bloga w formie tekstowej lub audiowizualnej (video) podlega pod prawo karne i będzie egzekwowane.
Więcej w zakładce prawa autorskie na górze strony.

Komentarze